dentalprevent.cz  |  dentalpreventshop.cz

Služby


AIRFLOW - odstraňuje biofilm, pigmentace a čerstvě kalcifikovaný zubní kámen.
Pískování zubů, neboli Air Flow je jeden z úkonů dentální hygieny. Jedná se o šetrné odstranění tmavých pigmentů a nánosu zubního plaku a to i v těžce čistitelných mezizubních prostorech. Princip pískování je založen na jemném otryskávání povrchu zubů proudem tlakové vody se směsí čisticího prášku, čímž Váš chrup se mechanicky zbaví různých usazenin. Metoda Air Flow nebolí, je rychlá, není nepříjemná, také máte možnost si zvolit různé příchutě. Touto metodou dosáhneme přirozeně bílé a hladké zuby.

Pro koho je pískování zubů vůbec vhodné?
Pískování zubů je vhodné opravdu pro každého. Každý z nás totiž pravděpodobně ve svém běžném životě přijímá potraviny a nápoje, které zbarvují povrch zubů a zanechávají tmavé pigmenty. Mezi nejčastější „barviče“ našich zubů patří například káva, čaj, červené víno, tabák, nebo různá barevná dochucovadla. Běžným čištěním zubů se těchto skvrn jen těžko zbavíme, proto je metoda pískování zubů (Air Flow) vhodná pro každého, kdo chce zodpovědně dbát o vzhled a zdraví svého chrupu.

Co způsobuje zabarvení zubů?
Zabarvení zubů je způsobeno naší činnosti, např. kouřením nebo příjmem potravin, které způsobují pigmentaci. Potraviny zejména: čaj, káva, lékořice, různá koření, červené víno apod. Produkty obsahující chemické látky např.Chlorhexidin. K nežádoucímu zabarvení zubů napomáhá i nedokonalá ústní hygiena. Pigmentace mohou mít různé odstíny žluté, hnědé, šedé až černé.
Zde v ordinaci: pískovací přístroj nejnovější generace od švýcarského výrobce E.M.S. ELECTRO MEDICAL SYSTEMS

EMS PRÁŠEK PLUS S ERYTHRITOLEM: Erythritol je jemnozrnný prášek který se používá k airflow (pískování). Nejšetrnější prášek jak k tvrdým tkáním (zuby, korunky, implantáty, fazety, zámečky rovnátek), tak i k měkkým tkáním (dásně, jazyk) směs vody, vzduchu a erythritolu vám zajistí pohodovou návštěvu zde v ordinaci. Lze použít u dětí, klientů s rovnátky, implantáty, odhalenými krčky, pod dásní, s umělými zuby, i do mezizubních prostor, použití: dle potřeby pacienta i víckrát ročně.

EMS PRÁŠEK S BIKARBONÁTEM SODNÝM: komfort při ošetření, částice bikarbonátu sodného jsou zaoblené což předchází poškození tvrdých zubních tkání. Lze použít k odstranění silných nánosů biofilmu, pigmentů a částečně zmineralizovaných usazenin 2x ročně. Prášek má protizánětlivý účinek a různé příchutě.

Zubní kámen
Zubní kámen představuje ztvrdlý zubní plak. Zbytky potravy během celého dne ulpívají na zubech, dásních a v mezizubních prostorech, kde se za pomoci bakterií přeměňují v zubní plak. Pokud není zubní plak dostatečně odstraněn použitím zubního kartáčku a doplňků ústní hygieny, dochází k jeho hromadění, nejčastěji na místech, která jsou hůře přístupná. Do zubního plaku se později začnou ukládat minerální látky ze slin a vzniká tzv. zubní kámen. Povrch zubního kamene je drsný, proto slouží jako ideální podklad pro akumulaci dalších zbytků potravy a zubního plaku. Zubní kámen je velmi pevně přichycen k zubu a je potřeba ho odstranit. To je možné provést ultrazvukem nebo mechanicky pomocí speciálních ručních nástrojů.

Leštění zubů
Leštění zubů je jednoduchá procedura a provádí se vždy až po odstranění zubního kamene. Dochází tak k odstranění plaku a pigmentací z povrchu zubní skloviny. Zuby jsou po vyleštění hladší, beze skvrn a více se lesknou. Profylaktická leštící pasta s fluoridy se aplikuje na povrch zubů a pomocí rotačního kartáčku nebo měkkého gumového kalíšku se zuby vyleští. Výkon je bezbolestný. Pacienti po této proceduře pociťují hladké a čisté zuby okamžitě.

Fluoridace zubů
Fluoridace zubů je preventivní, zcela bezbolestný výkon ke snížení rizika tvorby zubního kazu a zvýšení odolnosti skloviny. Je vhodný pro dětské i dospělé pacienty. Fluoridy mají schopnost pronikat do zubní skloviny a zvyšovat tak její odolnost vůči zubnímu kazu. Fluoridace probíhá aplikací speciálního fluoridačního gelu ve fluoridačních lžičkách, které se nechávají působit na zubní sklovinu po dobu několika minut. Podmínkou fluoridace jsou perfektně vyčištěné zuby, protože fluoridační gel může pronikat do zubní skloviny pouze pokud je zbavena nečistot, zubního plaku a zubního kamene. Proto je ideální pokud fluoridace navazuje na ošetření u dentální hygienistky, protože jen tak zaručíme, že jsou zuby opravdu všude vyčištěné a fluoridační gel, se tak dostane všude.

Myslete na to, že "Úsměv to řekne za Vás"!


www.dentalprevent.cz